Gelderland - Provincie Gelderland heeft tot nu toe ongeveer een miljoen euro aan subsidie toegekend om asbest op boerendaken te vervangen. Er zit nog ruim 2 miljoen euro in kas voor de regeling.
‘We zijn niet ontevreden’, zegt woordvoerder Everdien Gunsing van provincie Gelderland over de asbestregeling ‘Asbest eraf, zonnepanelen erop’. Ongeveer een derde van het beschikbare Gelderse budget is inmiddels vergeven. Het gaat om 200 aanvragen. Maar agrarische ondernemers staan nog niet echt in de rij om mee te doen aan de subsidieregeling die vorig jaar werd verruimd en waarvan de de criteria werden versoepeld.
‘Het gaat om een investering met een relatief lange terugverdientijd. Wellicht dat agrariërs er daarom voor kiezen om te investeren in zaken waarmee ze sneller rendement boeken’, gist Gunsing.
Ook heerst bij provincie Gelderland het vermoeden dat boeren en loonwerkers wachten op de aangekondigde subsidieregeling van het Rijk, die met ingang van 2016 gaat gelden. Daarvoor zal 75 miljoen euro beschikbaar worden gesteld.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE Z740R ZEROTURN 54" (LIE) #778426
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T234A
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (DRO) #781277
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Zondag18° / 15°75 %
-
Maandag19° / 11°5 %
-
Dinsdag20° / 12°5 %

















