Gemiddelde zaaidatum suikerbieten 4 april
De bieten zijn nagenoeg gezaaid. Daarmee komt de gemiddelde zaaidatum op 4 april, meldt Suiker Unie. De gemiddelde zaaidatum is drie dagen later dan het langjarig gemiddelde en acht dagen later dan vorig jaar.
Op de kleigronden zijn alle suikerbieten gezaaid. Op de lichte gronden is gemiddeld zo’n 98 procent gezaaid.
Kostvorming
Door korstvorming is ruim 1.200 hectare overgezaaid, waarmee het totaal tot maandag 27 april komt op 1.325 hectare. Door de overzaai is de gemiddelde zaaidatum een dag opgeschoven.
Waar korstvorming een rol heeft gespeeld en niet is overgezaaid, is het plantenaantal tussen 40.000 en 70.000. De vroeg gezaaide percelen staan er prima op.
Vorstschade
In de nacht van 27 naar 28 april zijn er op verschillende plaatsen in het land dicht bij de grond temperaturen van -3 tot -10 graden Celsius gemeten.
Bij dergelijke temperaturen kunnen bietenplanten vorstschade oplopen, zeker omdat op veel percelen de planten net aan het opkomen zijn. Of de bietenplantjes schade hebben, is pas na enkele dagen goed zichtbaar.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 10601 TO schudder (ZUI) #783031
Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Juwel 8V N100 wentelploeg (ZUI) #779395
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn Gf 10812 T
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Zaterdag25° / 12°0 %
-
Zondag27° / 13°5 %
-
Maandag30° / 16°5 %












