Melkrobot bij kwart grote melkveehouders
Ruim een kwart van de veehouders met meer dan honderd melkkoeien melkt met een robot. Dat blijkt uit onderzoek van Prosu onder ruim 7.500 melkveehouders. Een vijfde van de melkveehouders bezit inmiddels een melkrobot.
Prosu kan naar eigen zeggen door dit onderzoek ook het marktaandeel van de grootste fabrikanten inschatten. Volgens het onderzoek heeft Lely meer dan de helft van de melkrobotmarkt in handen.
DeLaval blijkt met een derde van de markt de grootste concurrent te zijn. Andere genoemde merken zijn: SAC, Fullwood, GEA en Boumatic.
Vervanging
Ook bracht Prosu het bouwjaar van de verschillende melkrobots in kaart. Ruim de helft van de melkrobots blijkt jonger dan vijf jaar. Veertig procent van de melkrobots is tussen de vijf en tien jaar oud. De overige robots zijn ouder dan tien jaar en mogelijk aan vervanging toe.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lemken Ploeg Juwel 8 (SO) #517313
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X950R (LH) #694588
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland Ploeg 3300S Variomat (LH) #20949
Gebruikt, € 33.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (BV) #692148
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %