Nieuwe natuur bij Smalle Ee naar Fryske Gea
Wetterskip Fryslân heeft vrijdag het nieuw aangelegde natuurgebied bij Smalle Ee overgedragen aan It Fryske Gea. Met de aanplant van krabbescheer, riet en onderwaterplanten door oud-dagelijks bestuurslid Roel de Jong van Wetterskip Fryslân en directeur Henk de Vries van It Fryske Gea is de overdracht een feit.
Het waterschap ontpolderde het natuurgebied aan de Bûtendiken om ruimte te maken voor water en natuur. Hierdoor zijn de petgaten bij De Feanhoop en de Wide Ie/Alde Feanen met elkaar verbonden. Het werk is onderdeel van het oever- en kadeproject Eesterzanding zuidzijde.
Het afgelopen jaar realiseerde Wetterskip Fryslân natuurvriendelijke oevers en veilige kaden ten westen van Drachten. Hierbij werkte het waterschap nauw samen met It Fryske Gea en de Blaustirns werkgroep.
Retentie
Er zijn twee retentiepolders met een totale oppervlakte van 102 hectare ingericht voor de tijdelijke berging van water, met vijftien nieuwe stuwen en inlaten. Het project Eesterzanding zuidzijde kostte in totaal 2 miljoen euro.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (AKK) #777846
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3046R COMPACTTREKKER (BRU) #781835
Gebruikt, P.O.A.
-

Walker MT25I-32
2018, P.O.A.
-

John Deere 6M 125 trekker (MID) #783202
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Woensdag9° / 4°5 %
-
Donderdag8° / 2°0 %
-
Vrijdag8° / 2°0 %











