Groen licht Brussel voor 'muizenlening'
Vanuit Brussel is deze week groen licht gekomen van de Europese commissie voor de Friese lening voor boeren met muizenschade. Hoe deze er precies uit komt te zien, wordt binnenkort duidelijk.
'De regeling heeft nu gelukkig ook de goedkeuring van Brussel. Achter de schermen werken we er onder meer in samenspraak met met ministerie van EZ hard aan', aldus woordvoerster Renate van Kuivenhoven van de provincie Fryslân. De provincie komt met een kredietfaciliteit.
Het gaat om leningen voor boeren die door deze plaag hun bedrijf niet voort kunnen zetten.
De mogelijkheid voor financiële ondersteuning betreft laagrentende of renteloze lening met een maximum van 75.000 euro en een looptijd van vijf jaar of een van maximaal 37.500 euro met een looptijd van tien jaar.
Renteloze lening
De Europese Commissie geeft met het akkoord de mogelijkheid om een renteloze lening van dit maximale bedrag te verstrekken, mits de ontvanger nog geen steun ontvangen heeft via andere subsidieregelingen.
Als dat wel zo is, berekent de provincie hoe hoog de lening of het rentepercentage per boer kan zijn.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER INCL 54A MAAIDEK (ZUI) #692208
Gebruikt, € 10.891
-

John Deere 5090M trekker 2WD (OLD) #703457
Gebruikt, € 42.350
-

John Deere 1570 (WOL) #694264
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6155M trekker (DRO) #705202
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %
-
Woensdag16° / 1°10 %
















