Fonds moet Freshmaker bereikbaar maken
Een groep jonge adviseurs werkt aan een fonds dat het voor Zeeuwse fruittelers eenvoudiger moet maken om te investeren in hun eigen zoetwatervoorziening.
Ze wonnen eerder dit jaar de Delta Water Award met hun plan om de vraag uit de Zeeuwse land- en tuinbouw naar zoetwater in de toekomst te borgen. Ze borduurden daarbij voort op het concept van de Freshmaker.
Ondergrondse opslag
Dat is een innovatief systeem dat zoet water infiltreert en opslaat in de bodem om het daar in tijden van droogte weer uit te onttrekken.
De Freshmaker in Ovezande kan onder ideale omstandigheden 6000 kuub ondergronds opslaan; voldoende voor een teeltseizoen lang bedruppelen. Dat gebeurt door een combinatie van diep wegpompen van zout grondwater en het iets minder diep infiltreren van gezuiverd oppervlaktewater.
Investering
Maar de investering van 50.000 euro is voor veel telers nog een te hoge drempel. De jonge adviseurs werken na aan de oprichting van een fonds dat telers over de streep moet trekken.
· Lees meer hierover zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Zuid
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland EG 100-300 (MAA) #690745
Gebruikt, P.O.A.
-

Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt Lotus 1020T
Nieuw, P.O.A.
-

John Deere 6920 trekker
Gebruikt, € 29.500
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Zondag18° / 15°75 %
-
Maandag19° / 11°5 %
-
Dinsdag20° / 12°5 %












