Ruimte op de Duitse peenmarkt
Ondanks de grote oogst zijn de peenvoorraden in Duitsland relatief laag. Dat biedt wellicht mogelijkheden voor export vanuit Nederland.
De Duitse marktanalist Hans Christoph Behr van marktbureau AMI vertelde gisteren tijdens de themadag peen van LNCN in Emmeloord dat de kleine Duitse voorraad een gevolg is van matig te bewaren peen en ook van muizenschade bij onze oosterburen.
De Duitse peentelers oogstten in 2014 in totaal ongeveer 600.000 ton van 10.000 hectare. Daarvan was per 1 december al 470.000 ton afgeleverd.
Spoelbedrijven
Duitse spoelbedrijven importeren jaarlijks veel ongewassen peen vanuit Nederland. Vorig jaar kwam de totale Nederlandse export naar Duitsland op 150.000 ton.
Dit jaar staat de importcijfer tot nu toe volgens Behr op 110.000 ton. Maar dat kan de komende maanden nog flink oplopen, verwacht hij.
Biopeen
De prijzen op de Duitse markt voor gangbare peen stijgen gestaag, meldt Behr. De beschikbaarheid van vrije biopeen wordt snel minder en dat zorgt voor een wat forsere prijsstijging.
Naast Nederland importeert Duitsland vooral biologische peen uit Denemarken en Israël. De peenimport vanuit Italië en Spanje neemt af in vergelijking met voorgaande jaren, aldus Behr.
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (LIE) #781764
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 165 MULTICONTROLLER STAGE V
Gebruikt, P.O.A.
-

Steyr 8080A
1982, P.O.A.
-

Lemken Juwel 8 (ZIJ) #781622
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude












