Boete voor onjuist verwijderen asbest
Het bedrijf VOF Rapido Montage en Handelsonderneming uit Lutjebroek heeft van de Inspectie SZW een boete gekregen van 36.000 euro. Het bedrijf heeft eind 2014 op twee plaatsen in Drenthe op onjuiste wijze asbestdaken verwijderd.

Door de overtredingen zijn mogelijk werknemers en bewoners blootgesteld aan asbestvezels. Bovendien was het bedrijf niet in het bezit van het certificaat om asbest te mogen verwijderen.
Schuur
In de gemeente Coevorden betrof het een dak van schuur bij een particulier woonhuis dat is vernieuwd. In Schoonoord treffen de inspecteurs een gerenoveerd dak aan van een garage, een schuur en een overkapping behorend bij een boerderij.
De inspectie vindt plaats naar aanleiding van informatie over afvalstortgegevens.
Op beide locaties wordt door onderzoek in opdracht van de Inspectie SZW geconstateerd dat er nog asbesthoudend materiaal ligt. Het nog aanwezige asbestmateriaal wordt daarna op kosten van de eigenaarsop juiste wijze verwijderd.
Onderzoek toont daarna aan dat de locatie asbestvrij is.
Certificatie
Het gebruik van asbest is in Nederland al sinds 1994 verboden. In ons land zijn ongeveer 300 bedrijven gecertificeerd om asbest te verwijderen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lemken Ploeg Vari-Opal 7 (BV) #676648
Gebruikt, P.O.A.
-
Holaras Jumbo HK-HUS kuilverdeler
2024, € 22.680
-
John Deere Tractor 7430 PREMIUM (MD) #134086
Gebruikt, P.O.A.
-
Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zondag22° / 14°20 %
-
Maandag22° / 12°10 %
-
Dinsdag25° / 11°0 %