'Schadevergoeding ganzenoverlast boeren'
Er moet een redelijke schadevergoeding zijn voor boeren die ondanks genomen maatregelen aantoonbaar schade lijden, vindt de Dierenbescherming.
Ruim een jaar na het mislukken van het landelijk Ganzenakkoord blijkt dat de gans volgens de Dierenbescherming bij de provincies niet veel beter af is. De organisatie wil echter een Nederland creëren waar ruimte is voor mens en gans.
'Dat kan door het aanwijzen en inrichten van rustgebieden waar ganzen ongestoord kunnen verblijven.'
Olifan
Verder is het nodig het landschap anders in te richten om het zo minder aantrekkelijk te maken voor ganzen. Voorbeelden zijn verbouwen van olifantsgras, direct omploegen van akkers na de oogst en aanbrengen van barrières tussen water en land.
Voorwaarde is dan wel dat boeren meewerken aan gestructureerd en gecoördineerd verjagen op plaatsen waar ganzen niet welkom zijn om schade aan kwetsbare gewassen te voorkomen. Denk hierbij aan verjagen met lasers, ganzendraad of getrainde honden.
Overlast en schade
Door deze stappen gecoördineerd toe te passen, kan er op termijn een einde komen aan de overlast en schade, stelt de Dierenbescherming. 'Zonder dat hiervoor duizenden ganzenfamilies hoeven te worden verwoest.'
Het lot van de ganzen ligt voor het grootste deel in de handen van de provincies, geeft de organisatie aan. 'Die bepalen het beleid en verlenen ontheffingen om ganzen te doden.'
Verkiezingsprogramma
De Dierenbescherming onderzoekt welke partijen dierenwelzijn in het algemeen en ganzen in het bijzonder onderdeel laten uitmaken van hun provinciale verkiezingsprogramma. De uitkomsten daarvan worden online gezet.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X950R 54" HOOGLOSSER ZITMAAIER (LIE) #781075
Gebruikt, P.O.A.
-

Euro apatorplaten
Gebruikt, € 250
-

John Deere 6M 125 trekker (MID) #782581
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 409 Vario
2006, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Zaterdag14° / 9°30 %
-
Zondag13° / 6°30 %
-
Maandag14° / 6°5 %












