Fosfaatplafond komt in zicht
De voorlopige fosfaatproductie in dierlijke mest over 2014 bedraagt 168 miljoen kilo. Dat becijferde het CBS (Centraal Bureau voor de Statistiek). Dit is nog ruim 4 miljoen kilo minder dan het fosfaatplafond.
De totale voorlopige fosfaatproductie voor melkvee over 2014 bedraagt 82,4 miljoen kilo. Dit een stijging van ruim 2 procent.
Het ingestelde fosfaatplafond voor rundvee bedraagt 84,9 miljoen kilo. De melkveehouders blijven daar nog ruim 2 miljoen kilo onder. Hiermee is het plafond met het voorlopige fosfaatproductiecijfer in zicht. Wel ontbreekt hier nog het effect van het voerspoor.
CBS berekende de voorlopige fosfaatproductie over 2014 door de excretie van 2013 per diercategorie te vermenigvuldigen met de aantallen dieren in de landbouwtelling van 2014. Het voerspoor is in de cijfers van 2013 verwerkt.
Update
Het CBS wil over een aantal maanden een update van de cijfers maken, met de actuele cijfers over de voersamenstelling - en dus het voerspoor - van vorig jaar erin verwerkt.
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-

Ford 8630 Power Shift
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Fanex 1404C schudder
2018, € 16.950
-

Kuhn GF 6000
1989, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Weer
-
Woensdag13° / 10°10 %
-
Donderdag9° / 7°10 %
-
Vrijdag10° / 5°10 %












