Amerikaanse boer teelt minder GM-gewas
Door lage gewasprijzen kiezen Amerikaanse boeren weer voor conventionele teelt. De zaden genetische gemodificeerde gewassen zijn een stuk duurder en de vraag naar gangbaar product is goed.
Amerikaanse zaadhuizen verkopen veel minder genetisch gemodificeerd zaad dan in het verleden. De blijkt uit berichtgeving van de Britse agrarische site farming.co.uk.
De gangbare geteelde soja en mais worden beter betaald dan de GM-varianten. Boeren hebben met de conventionele gewassen een betere marge. Ook hebben zijn minder werkkapitaal nodig om zaad aan te schaffen.
Ook blijkt de resistentie toe te nemen bij GM-gewassen waardoor schadelijke insecten als de maïswortelboorder en onkruiden minder effectief worden bestreden.
Biologisch
Amerikaanse boeren bekijken de mogelijkheid om de biologische teelt op te pakken. Naar verwachting groeit de bio-markt in Amerika.
Grote spelers als supermarktketen Wal-mart en fast-foodketen McDonalds zeggen te willen investeren in biologische producten.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6090M (LH) #691710
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X940 (HA) #31419
Gebruikt, € 16.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (RL) #692016
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 6°10 %