Peter Hoiting rooit nog laat suikerbieten
Peter Hoiting uit Borgercompagnie was begin deze week bezig met het rooien van de laatste 18 hectare suikerbieten.
'Het rooien gaat heel mooi. Er is hier weinig neerslag gevallen. Daar komt bij dat we op deze grond snel met machines terecht kunnen', zegt de akkerbouwer uit Oogst-Groningen.
Hoiting rooit de bieten vaak laat. 'Ja, we gokken er op. Qua tijd past het ons nu prima, want we waren druk met het afleveren van aardappelen. Voordeel van laat rooien is dat je het erf langer vrij houdt en je geen bult bieten hebt waar je op moet passen.'
Blad mooi groen
Het blad van de suikerbieten was nog mooi groen. Dat is geen toeval. 'Bij de percelen die we laat rooien, kiezen we altijd voor een type met veel blad', zegt Hoiting.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (ZND) #65742
Gebruikt, € 3.289
-
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %