Uitrol plannen voor agrarisch waterbeheer kan beginnen
Samenwerking en kennisbundeling werkt bij het streven naar voldoende schoon water en een betere bodemkwaliteit.
Jan van LiereDat blijkt uit drie pilots die in het kader van het Deltaplan Agrarisch Waterbeheer (DAW) zijn uitgevoerd. Het betreft pilots in Bodegraven, Noordoostpolder en Meijel.
LTO-bestuurder Siem Jan Schenk heeft de resultaten ervan woensdag aangeboden aan staatssecretaris Sharon Dijksma van Economische Zaken.
De pilots vormen de opmaat voor een grotere aanpak. LTO en de Unie van Waterschappen starten komend jaar met dertig gebiedsprojecten.
‘Door middel van dit programma wordt de verantwoordelijkheid voor het verbeteren van de waterkwaliteit en -kwantiteit bij de agrarisch ondernemer gelegd’, zegt Schenk.
Boeren en tuinders dienen dan wel de ruimte te krijgen om zelf op hun bedrijf de beste oplossing te kiezen. ‘Ze willen niet belemmerd worden door steeds verdergaande wet- en regelgeving. Dat is belangrijk voor het slagen van het programma.’
Dijksma steunt de aanpak. ‘Met wet- en regelgeving alleen halen we de doelen niet.’
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (MID) #517314
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 2026R COMPACTTREKKER (ZUI) #781746
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8501 TO schudder
Gebruikt, P.O.A.
-

Toro ZS5000
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Zaterdag21° / 14°20 %
-
Zondag18° / 16°35 %
-
Maandag19° / 11°5 %














