Varik-Heesselt krijgt hoogwatergeul
Provinciale Staten van Gelderland hebben gisteren ingestemd met de komst van een hoogwatergeul bij Varik en Heesselt. De staten stemden in met de structuurvisie Waalweelde West, waar de geul onderdeel van is.

Provinciale Staten geven met dit besluit aan rivierkundige maatregelen bij Varik en Heesselt en Brakel voor de hele provincie zo belangrijk te vinden dat die in elk geval in een structuurvisie voor Waalweelde West moet worden opgenomen.
Structuurvisie Waalweelde West
Belangenvereniging Waalzinnig is verbijsterd dat de provincie zonder verdere opmerkingen of kanttekeningen akkoord is gegaan met de structuurvisie Waalweelde West met daarin opgenomen de nevengeul Varik-Heesselt.
'Men stelt de 18.000 kuub per seconde bij Lobith als vastgegeven waar absoluut niet aan te tornen valt', schrijft de vereniging op haar website.
18.00 kuub per seconde
Deze 18.000 kuub per seconde wordt nu juist door Wageningen UR onderzocht. 'Wij hadden ons sterk gemaakt om te wachten totdat dit onderzoek gereed is, maar zelfs dit halve jaar is ons niet gegund', meldt Waalzinnig online.
'Wat is de reden van deze haast? En wat als er straks uit dit onderzoek andere waterafvoeren komen?'
Brakel
Voor Brakel wordt naast dijkteruglegging ook een alternatieve rivierverruimende maatregel zonder dijkteruglegging opgenomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X590 (MM) #692207
Gebruikt, € 10.694
-
Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 313 S4 Profi
2018, P.O.A.
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %