‘Zonneweides op boerenland niet in de plaats van zonnedaken’
Nederland maakt momenteel een flinke sprong voorwaarts met de productie van zonnestroom. ‘We hebben de voorlopers gehad, de grote middengroep is nu aan de beurt om zonnepanelen te installeren’, zegt Wim Sinke van Energieonderzoek Centrum Nederland (ECN) in Petten.
Joost de la CourtAlleen stroom opwekken met behulp van zonnepanelen is onvoldoende om in Nederland te kunnen voldoen aan de doelstellingen voor duurzame energie. In een ambitieus scenario zou zonnestroom in 2013 in 7 tot 8 procent van de totale stroombehoefte kunnen voorzien. In 2030 loopt dat nog op tot zo’n 15 procent, schat energiehoogleraar Sinke in. Windenergie en met name grote windparken blijven daarom zeker nodig.
Toch zit er een mooie toekomst in zonnestroom, ook omdat de productiekosten ervan blijven dalen. Sinke is terughoudend over grootschalige zonneweides. Daarvoor is het nog wat te vroeg. Eerst moeten de daken vol met zonnepanelen, vindt hij.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

ST1620
Gebruikt, € 2.500
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
-

John Deere 6R 155 trekker (HEN) #27195
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HEN) #692290
Gebruikt, € 4.080
Vacatures
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Weer
-
Vrijdag3° / 1°20 %
-
Zaterdag3° / -2°20 %
-
Zondag2° / -2°60 %











