Gebrek aan vlinderbloemigen nekt bijen
De achteruitgang van bepaalde bijensoorten hangt samen met de achteruitgang van de bloemen waar deze insecten hun voedsel vandaan halen.
Wetenschappers dachten al langer in deze richting, maar bijenspecialist Jeroen Scheper van het Wageningse Alterra heeft bewijs gevonden voor deze theorie.
Scheper bestudeerde samen met collega's van de universiteiten van Leiden en Nijmegen het stuifmeel van bijen in museumcollecties.
Voedsel
Op die manier brachten de onderzoekers in kaart bij welke bloemen en planten de verschillende bijensoorten hun voedsel het liefste haalden.
Ze ontdekten dat er een verband is tussen de achteruitgang van bijensoorten en de afname van hun favoriete voedsel.
Vlinderbloemigen
'Uit ons onderzoek kwam bijvoorbeeld naar voren dat soorten die het liefste vlinderbloemigen eten, nu minder voorkomen dan voor 1950', geeft Scheper aan.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 155 trekker (BIE) #778054
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers Mustang 11-303
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X584 ZITMAAIER (BIE) #692433
Gebruikt, € 9.082
-

Kuhn FC313-F frontmaaier
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Donderdag0° / -5°5 %
-
Vrijdag2° / -5°10 %
-
Zaterdag6° / -2°10 %














