Bij de Westlandse paprika- en peperkwekerij Westland Peppers worden monsters genomen van groenten om ze te onderzoeken op aromastoffen. Deze stoffen zijn geschikt als kleur-, smaak- en geurstoffen in voedingsmiddelen.
Het onderzoek gebeurt op verzoek van een multinational uit de voedingsmiddelenindustrie die chemische grondstoffen op termijn wil vervangen door plantaardige varianten. Dat bevestigt Jan Smits van Bio Base Westland en Kenniscentrum Plantenstoffen. Deze organisaties werken samen met de multinational.
Bij de pepers wordt gezocht naar aromastoffen en of het commercieel haalbaar is deze te winnen. Ook onderzoeken de partijen of er bepaalde aromastoffen uit tomatenstengels en paprika’s te winnen zijn.
‘Kansen op het gebied van inhoudsstoffen zijn dichterbij voor de tuinbouw dan je denkt. Al gaat het om lange trajecten, dit is een beweging die we onmiskenbaar inzetten als Nederlandse glastuinbouw’, stelt Jan Smits. ‘Laten we serieus naar deze ontwikkeling kijken als nieuwe verdienmodellen.’
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6125R (STE) #59945
Gebruikt, € 55.000
-

Deutz Fahr Condimaster 11041 schudder (LIE) #782188
Gebruikt, € 4.400
-

Valtra 6350 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag26° / 18°0 %
-
Donderdag22° / 15°10 %
-
Vrijdag22° / 14°55 %











