Biobased: kansen en valkuilen
Zeeland, Noord-Brabant en Limburg hebben de biobased economy betiteld als een belangrijk speerpunt in hun economische ontwikkeling. En terecht, want er is nogal wat bedrijvigheid in Zuid-Nederland op dit terrein.
Veel agrarische en andere mkb-bedrijven zijn met elkaar en met onderwijs- en kennisinstellingen, overheden en intermediairs actief bezig nieuwe biobased markten te ontginnen.
De biobased economy staat nu nog in de kinderschoenen. Veel activiteiten zijn gericht op het onderzoeken van de technische mogelijkheden om op aardolie gebaseerde producten te vervangen door producten gemaakt uit groene grondstoffen. Het is ook zoeken naar waar de markt behoefte aan heeft en hoe die behoefte ingevuld kan worden.
Nieuwe biobased producten moeten concurreren in volwassen markten. Dit maakt het lastig en dus moet men met beperkte middelen weloverwogen te werk gaan om een nieuw biobased product op de markt te brengen.
Hoe dat kan en welke wegen te bewandelen staat in een inspiratiedocument dat te vinden is op www.zlto.nl/BioEconomie.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

AS Motor 1040 YAK 4WD (HAE) #31196
Gebruikt, € 13.948
-

John Deere 6150R trekker (WOL) #58219
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (SOM) #777372
Gebruikt, P.O.A.
-

Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag26° / 18°0 %
-
Donderdag22° / 15°10 %
-
Vrijdag22° / 14°55 %
















