Stap vooruit in strijd tegen PlAMV
Behandeling van leliebollen met Nontox lijkt verspreiding van het virus PlAMV te voorkomen. Het agrarisch onderzoeksbureau HLB presenteerde vanmiddag de eerste voorlopige resultaten van een praktijkproef.

HLB deed op verzoek van de Stichting Regionaal Onderzoek Lelie (ROL) onderzoek naar het effect van Nontox, een middel dat op locatie met een Watter-machine wordt geproduceerd van water en zout, in de strijd tegen virussen, bacteriën en schimmels.
Praktijk
In de praktijk zijn er al lelietelers die deze methode op een deel van hun lelies toepassen. Zij willen nu dat er wetenschappelijk bewezen wordt dat Nontox effect heeft en ook of het middel geen schadelijk effect heeft op de groei van planten.
Resultaten
HLB-onderzoeker Weijnand Saathof gaf vanmiddag uitleg over de resultaten. ‘PCR-testen tonen aan dat Nontox kruisbesmetting in het kook- en dompelbad kan voorkomen. Conventionele verwerkingsmethoden verspreiden PlAMV wel.’
De proef toonde volgens Saathof duidelijk aan dat Nontox-behandelingen zonder uitzondering effectief zijn geweest tegen PlAMV-besmetting in het water. ‘Met PlAMV besmette bollen worden daarmee niet gezond, maar de kans op kruisbesmetting van ziek naar gezond wordt op deze manier sterk gereduceerd.’
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 203V II
1987, P.O.A.
-
New Holland T6.155 AutoCommand
2022, P.O.A.
-
Steyr 6185 CVT
2014, P.O.A.
-
Krone 243CV achtermaaier
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Dinsdag22° / 6°10 %
-
Woensdag24° / 9°10 %
-
Donderdag25° / 10°20 %