Hogere grasopbrengst bovengronds uitrijden
Bij het bovengronds uitrijden van mest is de grasopbrengst hoger dan bij het gebruik van andere bemestingssystemen. Dat blijkt uit een praktijkproef bij Surhuisterveen.

'De verschillen zijn niet heel groot. Daarom willen we de proef volgend jaar herhalen in samenwerking met de Dairy Campus', zegt Foppe Nijboer van vereniging Noardlike Fryske Wâlden (NFW).
Samen met de Nederlandse Melkveehouders Vakbond (NMV) is NFW initiatiefnemer van het onderzoek.
Uitsproeien
Het uitsproeien van mest met een giertank en ketsplaat leverde bij de afgeronde proef niet alleen meer gras op, het was ook groener dan in de stroken gras die bemest waren via injecteren en het besproeien met water.
Bovendien hebben de NFW-leden van themagroep Landbouw Milieu en Water bij het bovengronds uitrijden de minste mest teruggevonden op de bodem.
Groener
'Het is opzienbarend dat het veld met de ouderwetse giertank zo goed scoort. Wetenschappelijk gezien zou de grasgroei hier minder moeten zijn omdat de ammoniak vervluchtigt. Het bevestigt ons gevoel dat bovengronds uitrijden van mest beter is', stelt Nijboer.
De NFW-themagroep veronderstelt dat het gras via het blad meststoffen opneemt en daardoor groener is.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
T7.200 Auto Command CVT
Gebruikt, € 69.750
-
Case IH PUMA 185 CVX STAGE V
2022, P.O.A.
-
Vicon Fanex 903
2016, P.O.A.
-
New Holland TNHT6.140
2017, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Vrijdag26° / 13°0 %
-
Zaterdag31° / 14°0 %
-
Zondag32° / 18°15 %