Afzetorganisaties: interventie bij tomaat
De Dutch Produce Association (DPA) heeft aan het ministerie van Economische Zaken gevraagd interventie toe te staan op de tomatenmarkt.
Volgens de koepelorganisatie voor afzetorganisaties van groente en fruit is door de slechte prijsvorming de nood hoog in de tomatenteelt. Tomaten leveren niet meer op dan 3 tot 5 cent per kilo.
Noodgeval
Directeur Hans van Es: 'In de gemeenschappelijke marktordening groente en fruit is er ruimte voor interventie, maar het uitgangspunt van de Nederlandse overheid is om hier geen gebruik van te maken, tenzij er sprake is van een noodgeval.' Dat noodgeval is er nu, aldus Van Es.
Het ministerie heeft het verzoek dat eind vorige week is ingediend in behandeling. De DPA hoopt op een snel besluit van Den Haag. Ten tijde van de Ehec-crisis stond het ministerie bijvoorbeeld interventie toe.
Uit de markt nemen
Mocht het ministerie het verzoek honoreren, dan zal product uit de markt worden genomen. In België gebeurt dat al om de tomatenmarkt te ondersteunen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER (MID) #692957
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 309CAI
2006, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (HIL) #692702
Gebruikt, € 5.247
-

Vicon Fanex 1404C schudder
2018, € 16.950













