Thieme: test elk kalf op furazolidon
Op kalverbedrijven waar verontreinigd veevoer is gebruikt, moeten alle dieren individueel getest worden. Dat vindt Marianne Thieme, Kamerlid voor de Partij voor de Dieren.

Thieme heeft vandaag schriftelijke vragen gesteld aan staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ). Aanleiding is de furazolidon-affaire die leidt tot ruiming van verschillende kalverbedrijven.
Niet onnodig afmaken
Op de bedrijven worden alle aanwezige dieren afgemaakt wanneer bij de geteste dieren een te hoog gehalte furazolidon is gevonden. Het Kamerlid meent dat het testen van alle individuele dieren kan voorkomen dat onnodig dieren worden afgemaakt.
Ze vraagt de staatssecretaris om in de toekomst het individueel testen van dieren verplicht te stellen. Tegelijk zou de overheid moeten regelen dat de kosten ervan verhaald kunnen worden op degene die de wet heeft overtreden.
Kamer informeren
Wanneer de komende tijd nog massale ruimingen nodig zijn, wil Thieme dat de Kamer vooraf informatie krijgt over de toegepaste dodingsmethode. Ze vraagt Dijksma om, ter controle op het welzijn van individuele dieren, dergelijke ruimingen in de stal te filmen.
Vorige week stelde de SP al Kamervragen over het vervuilde veevoer. Erik Smaling en Henk van Gerven willen informatie over de opsporingsmethoden van de NVWA, de herkomst van de furazolidon en het risico voor de volksgezondheid.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z335E Zeroturn maaier (BV) #47126
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (BV) #692155
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (HG) #692766
Gebruikt, € 3.900
-
Pottinger Novacat 305 3-puntsmaaier
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %