CDA Limburg: handhaving nulstand zwijnen
De Limburgse CDA-fractie vraagt het provinciebestuur om een snelle oplossing voor de problemen met wilde zwijnen. Handhaving van de nulstand dient hierbij het uitgangspunt te vormen.

De opmars van wilde zwijnen vanuit België en Duitsland blijkt zonder actief menselijk ingrijpen niet te stoppen, stelt het CDA. Uitbreiding van de jachtmethodes zijn daarom wenselijk.
Volgens het provinciale faunabeheerplan mogen maximaal tweehonderd wilde zwijnen zich alleen in het Meinweggebied ophouden. De dieren moeten achter een raster blijven, zodat ze het gebied niet kunnen verlaten.
Verkeersveiligheid
Echter in Limburg komen op verschillende plaatsen buiten het officiële leefgebied steeds meer wilde zwijnen voor. Ze vormen een groot gevaar voor de verkeersveiligheid.
Het CDA heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college van Gedeputeerde Staten over de wildezwijnenproblematiek.
· Klik voor complete brief op bijgesloten pdf
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 7260R (WD) #58387
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (LH) #692282
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (SB) #49806
Gebruikt, € 3.289
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 6°10 %