Bemestende waarde mest gestegen
Als gevolg van de stijgende prijzen voor stikstof, fosfaat en kali neemt de bemestende waarde van mest flink toe, meldt loonwerkersbond Cumela op basis van LeI-cijfers..
De waarde van mest is sinds 1 januari flink gestegen. Door de stijgende prijzen voor stikstof, fosfaat en kali neemt de waarde van mest flink toe. Alleen al op basis van de stikstof, fosfaat en kali in de mest is vleesvarkensmest nu al bijna 15 euro per ton waard. Daarbij is gerekend met 7 kilo stikstof (70% werkzaam), 4 kilo fosfaat, 7,2 kilo kali en1,8 kilo magnesium, op basis van prijzen voor kunstmest (excl. btw),.
Voor pluimveemest ligt dit nog wat hoger, alleen al op basis van de NPK is deze mest 51 euro waard. De waarde van een ton pluimveemest is berekend op basis van gemiddelde gehaltes: 26,8 kilo stikstof (40% werkzaam); 21,8 kilo fosfaat; 18 kilo kali en 6 kilo magnesium,
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 150 trekker (HIL) #775455
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn VARI MASTER 121 (BIE) #690785
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 110 trekker (BIE) #518962
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6100M trekker (MOL) #692400
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Donderdag15° / 5°5 %
-
Vrijdag17° / 5°10 %
-
Zaterdag21° / 6°25 %














