Meerprijs Duitse glasgroente onder druk
Duitse afnemers zijn steeds minder bereid een meerprijs te betalen voor in Duitsland geteelde glasgroenten, meldt het Duitse marktbureau AMI in Bonn.
Deze ontwikkeling is het gevolg van de toenemende glasgroenteproductie in de Bondsrepubliek en de daarmee samenhangende stijging van de zelfvoorzieningsgraad.
Snel gedaald
Dat is vooral het geval bij tomaten en paprika, signaleert het Duitse marktbureau. Als voorbeeld noemt AMI de meerprijs bij de groothandel voor trostomaten. Die is dit seizoen in een rap tempo gedaald naar 20 procent, terwijl 50 procent of meer gewoon was.
Duitsland teelde vorig jaar op 1.291 hectare groenten onder glas.
Top-6
Tomaat is de belangrijkste glasgroente in de Bondsrepubliek. Het areaal is vorig jaar met 17 hectare gestegen naar 332 hectare. Daarna komt veldsla waarvan de oppervlakte vorig jaar zakte van 284 naar 256 hectare.
De derde glasgroente is komkommer met 214 hectare, gevolgd door kropsla (92 hectare), paprika (64 hectare) en radijs (51 hectare).
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (STE) #775451
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 175 trekker (MID) #693684
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6610
2000, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag11° / 5°10 %
-
Woensdag10° / 5°20 %
-
Donderdag11° / 6°30 %












