Veiligheidscertificaat paarden niet nodig
Het veiligheidscerticaat, dat sinds januari vorig jaar verplicht werd voor hippische leerbedrijven, is per 1 augustus overbodig geworden.
Het certificaat, uitgegeven door Aequor, stuitte op veel weerstand vanuit het onderwijs en de sector, waardoor er onvoldoende leerbedrijven overbleven.
Om die reden was er een tijdelijke oplossing ingesteld: leerbedrijven moesten voldoen aan een getoetste Risico Inventarisatie en Evaluatie RI&E.
Leerbedrijf
Het veiligheidscertificaat moet zorgen voor het veilig werken op een paardenbedrijf, de hele paardensector vindt dit belangrijk. Toch is het lastig om dit aan een erkenning als leerbedrijf te koppelen.
Per 1 augustus gelden voor de paardensector alleen nog de wettelijke vereisten en het erkenningsregelement, zoals deze voor alle Aequor-sectoren zijn vastgelegd. Op termijn wordt enkel één bovensectoraal reglement gehanteerd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (MID) #692919
Gebruikt, € 5.644
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (ZUI) #692665
Gebruikt, € 3.950
-
KVERNELAND ENDURO PRO 3000 (HAE) #24505
Gebruikt, € 10.475
-
Andex 300
Gebruikt, € 1.250
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Maandag17° / 11°90 %
-
Dinsdag15° / 11°85 %
-
Woensdag15° / 10°15 %