De eerste bladvlekken in suikerbieten
De bladschimmelwaarschuwingsdienst meldt de vondst van de eerste bladvlekken in suikerbieten in Oost-Brabant, het noordelijk zandgebied en de noordelijke dal- en veengronden.

De vlekken zijn veroorzaakt door de schimmelziekte stemphylium. De waarschuwingsdienst adviseert bietentelers alert te zijn en hun percelen regelmatig te controleren.
Als bietentelers de eerste kleine gele vlekjes vinden, kunnen ze een bespuiting uitvoeren met onder meer Retengo Plust, Spyrale en Sphere. Deze middelen hebben een nevenwerking op stemphylium.
Andere bladschimmels
Ook bij de eerste aantasting van andere bladschimmels als cercospora, ramularia, roest of meeldauw wordt een fungicidebespuiting geadviseerd. De bladschimmelwaarschuwingsdienst is een samenwerkingsverband van CSV Covas, DLV Plant, IRS en Suiker Unie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T5.120 AutoCommand
2020, P.O.A.
-
KUHN GF 13002 SCHUDDER
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 6R 155 trekker (LIE) #64181
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere X167R Zitmaaier (WOL) #27416
Gebruikt, € 5.644
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Donderdag22° / 14°20 %
-
Vrijdag25° / 13°25 %
-
Zaterdag24° / 14°20 %