Alleen GLB-geld voor duurzame kalverhouder
Staatssecretaris Sharon Dijksma reserveert 10 miljoen euro per jaar voor de vleeskalversector. Maar alleen voor kalverhouders die verduurzamen.
Dijksma vindt dat de Nederlandse intensieve kalverhouderij belangrijke stappen heeft gezet op terreinen als dierenwelzijn, diergezondheid, vermindering antibioticagebruik en kwaliteitscontrole.
Zij stelt echter in haar brief over het Europees landbouwbeleid (GLB) voor de komende 6 jaar dat verdere verbetering nodig is. Daarom wil de bewindsvrouw alleen geld uit het Europees landbouwbeleid besteden aan bedrijven in de kalverhouderij die zich committeren aan stevige duurzaamheidsdoelstellingen.
Onder druk
Dijksma zegt te begrijpen dat de kalverhouderijsector de komende jaren door het nieuwe GLB-beleid te maken krijgt met flinke inkomensdaling. 'Dat zet ook de innovatie in deze sector onder druk.'
De jaarlijkse 10 miljoen euro is dan ook bedoeld om de sector via het GLB te steunen met een regeling gericht op de verduurzamingsopgaven van de sector.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt Xylon 524 3 wieler / zaaicombinatie
1996, P.O.A.
-

Kuhn GA7301 zwadhark
Gebruikt, P.O.A.
-

F15D
Gebruikt, € 2.500
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Zaterdag8° / 3°20 %
-
Zondag9° / 5°20 %
-
Maandag6° / 3°10 %















