Samen afvalwater zuiveren Bommelerwaard
Met de huidige strenge milieueisen ontkomen tuinders in de Bommelerwaard niet aan samenwerking om smerig water te zuiveren en samen af te voeren. Dat zegt de werkgroep Waterkwaliteit Bommelerwaard en Neerijnen.

De aanleg van een nieuw riool kost alleen al 10 miljoen euro, een bedrag dat wordt voorgeschoten door de gemeenten Zaltbommel, Maasdriel en Neerijnen en het waterschap Rivierenland. De tuinders moeten hun aandeel ervan binnen vijftien jaar terugbetalen.
Voorwaarde is dat alle tuinbouwbedrijven zich op de riolering en gezamenlijke zuivering aansluiten. De gemeenten mogen de tuinders daartoe niet dwingen. Dat is juridisch gezien geen haalbare kaart.
Ontwikkelingskosten
Lozing op het oppervlaktewater mag niet meer en de verwachting is dat iedere tuinder toch mee gaat doen. De gemeenteraden besluiten binnenkort over het beschikbaar stellen van een bedrag voor de ontwikkelingskosten.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lemken Vari-Opal 7 3 schaar ploeg (OLD) #510226
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (WIJ) #692550
Gebruikt, € 6.966
-
JOHN DEERE X950R 54" LAAGLOSSER ZITMAAIER (LIE) #694586
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 6100M trekker (DAA) #775713
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag17° / 12°80 %
-
Donderdag22° / 14°20 %
-
Vrijdag25° / 13°25 %