Veehandelaren in de schoolbanken
Jarenlang bestond er geen opleiding voor veehandelaren. Maar vanaf september kunnen geïnteresseerden terecht bij de Veehandels-Academy.

‘Veehouders en slachterijen worden alsmaar professioneler. Veehandelaren moeten die slag ook maken’, vindt voorzitter Henk Bleker van Vee&Logistiek Nederland.
Volgens hem is de veehandel een goed georganiseerde branche. 'Dat moet ook zo blijven. Het is daarom goed er een opleidingsimpuls aan te koppelen.’
MBO
De Veehandels-Academy is een initiatief van Vee&Logistiek Nederland en VFC Opleidingen. De opleiding op mbo-niveau duurt één jaar waarbij de leerlingen eens per veertien dagen een theorie- en praktijkdag volgen.
Enthousiast
Veehandelaar Wilco van Mourik (20) uit Nieuwland is enthousiast over het initiatief: 'Zeker voor jongeren kan de opleiding toegevoegde waarde geven. Je moet in dit vak op de hoogte blijven van veel ontwikkelingen. Het wordt alsmaar complexer.'
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6534 (MD) #4389
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6140R (BV) #57072
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z545R (HG) #692984
Gebruikt, € 9.231
-
Fendt 724 S4 Profi Plus
2018, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %