Greenpeace: twee derde stuifmeel vervuild
Op basis van eigen onderzoek meldt Greenpeace dat in Europese bijenkasten ongeveer twee derde van het stuifmeel vervuild is met bestrijdingsmiddelen.
Volgens Greenpeace is in sommige gevallen sprake van een cocktail van wel zeventien middelen. De milieuorganisatie publiceerde de resultaten van de studie The Bees' Burden deze week.
Bijenbrood
De studie betreft een analyse van de bestrijdingsmiddelen in het bijenbrood in bijenkasten. Daarvoor zijn meer dan honderd monsters uit twaalf Europese landen onderzocht.
In het stuifmeel werden 53 verschillende chemische stoffen aangetroffen. Volgens Herman van Bekkem van Greenpeace Nederland bewijst deze studie dat er iets grondig mis is met het huidige landbouwmodel.
Last ondraaglijk
'De landbouw leunt sterk op intensief gebruik van giftige bestrijdingsmiddelen, grootschalige monoculturen en machtsconcentratie van grote chemische bedrijven. De last voor bijen en andere bestuivende insecten is ondraaglijk', vindt Van Bekkem.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6090M trekker (REU) #782150
Gebruikt, € 58.950
-

John Deere 1140
Gebruikt, € 6.500
-

John Deere 6R 155 trekker (HEN) #27195
Gebruikt, € 129.500
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (ZUI) #777296
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Weer
-
Maandag25° / 18°0 %
-
Dinsdag23° / 15°5 %
-
Woensdag24° / 13°50 %











