Lage wintersterfte bijenvolken deze winter
Imkers verloren afgelopen winter gemiddeld minder bijenvolken dan in de jaren ervoor. Het landelijk sterftepercentage is vastgesteld op 9,2 procent.

Dat is de uitkomst van een telefonische enquête onder imkers die dinsdag 8 april is uitgevoerd door de Nederlandse Bijenhouders Vereniging (NBV) en Wageningen UR.
De sterfte van bijenvolken in de winter was jarenlang alarmerend hoog. Er waren winters dat een kwart van de volken het niet overleefde.
Sterftepercentage
De enquête na de winter van 2012-2013 wees uit dat het sterftepercentage naar ongeveer 13 procent was gedaald.
'Deze uitslagen zijn bemoedigend, maar het is te vroeg om te spreken van een trend', geeft Bram Cornelissen van Wageningen UR aan.
Enquête
De enquête is gehouden onder leden van de NBV, met ruim zesduizend imkers de grootste bijenhoudersorganisatie in Nederland. Ook leden van de Algemene Nederlandse Imkervereniging (ANI) waren betrokken bij dit onderzoek.
Gezamenlijk vertegenwoordigen de twee verenigingen ongeveer 90 procent van de imkers.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Jumbo 6600 opraapwagen
2005, P.O.A.
-
New Holland Tractor, compact Boomer 35 (RL) #276259
Gebruikt, € 18.500
-
John Deere Tractor 6120M (HG) #692398
Gebruikt, P.O.A.
-
GA4101GM
Gebruikt, € 1.950
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %