Grote invloed plantenvirussen
Voor de toekomstige voedselzekerheid is kennis over plantenvirussen mogelijk van doorslaggevend belang, zegt professor René van der Vlught van Wageningen University.
Bij de aanvaarding van zijn ambt als buitengewoon hoogleraar houdt Van der Vught morgen een inaugurele toespraak. Hij pleit daarin voor meer onderzoek naar plantenvirussen.
Volgens de hoogleraar vormen plantenvirussen een onderbelicht fenomeen in de plantenwetenschappen. Virussen komen veel meer voor in planten dan tot dusver aangenomen.
Veel schade
Onderzoekers gaan er nu vanuit dat er honderdduizenden plantenvirussen zijn waarvan nog geen duizend daadwerkelijk zijn beschreven. Al die plantenvirussen richten in gewassen veel schade aan, met soms desastreuze gevolgen voor de opbrengsten.
Om de risico's van de plantenvirussen in te schatten en om die in de toekomst te kunnen beheersen is veel onderzoek nodig, vindt Van der Vught.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X584 ZITMAAIER (BIE) #692433
Gebruikt, € 9.082
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HEN) #692290
Gebruikt, € 4.080
-

Lely Lotus 1020 S
2009, P.O.A.
-

Voorlader
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Weer
-
Zondag12° / 8°80 %
-
Maandag12° / 7°70 %
-
Dinsdag14° / 7°50 %














