Grote invloed plantenvirussen
Voor de toekomstige voedselzekerheid is kennis over plantenvirussen mogelijk van doorslaggevend belang, zegt professor René van der Vlught van Wageningen University.
Bij de aanvaarding van zijn ambt als buitengewoon hoogleraar houdt Van der Vught morgen een inaugurele toespraak. Hij pleit daarin voor meer onderzoek naar plantenvirussen.
Volgens de hoogleraar vormen plantenvirussen een onderbelicht fenomeen in de plantenwetenschappen. Virussen komen veel meer voor in planten dan tot dusver aangenomen.
Veel schade
Onderzoekers gaan er nu vanuit dat er honderdduizenden plantenvirussen zijn waarvan nog geen duizend daadwerkelijk zijn beschreven. Al die plantenvirussen richten in gewassen veel schade aan, met soms desastreuze gevolgen voor de opbrengsten.
Om de risico's van de plantenvirussen in te schatten en om die in de toekomst te kunnen beheersen is veel onderzoek nodig, vindt Van der Vught.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-

Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 409 Vario
2006, P.O.A.
-

Pottinger schudder HIT 13120HT
Nieuw, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Maandag21° / 14°70 %
-
Dinsdag26° / 15°10 %
-
Woensdag25° / 17°75 %














