Pensioenpremie voor gelegenheidswerk
De kans is heel groot dat vanaf 1 april pensioenpremie betaald moet worden voor gelegenheidswerkers. De vrijstelling die nu geldt, blijkt in strijd met de wet.
Vandaag krijgen alle agrarische werkgevers een brief van het Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw (BPL). Daarin wordt uitgelegd dat binnenkort ook voor gelegenheidsarbeid pensioenpremie moet worden afgedragen.
Geen uitzondering
Het is wettelijk niet mogelijk om een uitzondering te maken voor gelegenheidswerkers, meldt BPL. De werkgevers- en werknemersorganisaties, waaronder LTO Nederland, beraden zich over eventuele alternatieven.
Een mogelijkheid zou zijn om een algemene wachtperiode van twee maanden in te voeren. Dit zou betekenen dat iedere werknemer pas na twee maanden dienstverband pensioen gaat opbouwen.
Sociale partners
Wanneer de sociale partners geen oplossing vinden, geldt vanaf 1 april 2014 premieplicht voor alle deelnemers ouder dan 21 jaar, ongeacht de aard van het dienstverband.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6920 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
-

Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BIE) #692141
Gebruikt, € 5.833
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°25 %
-
Dinsdag15° / 3°10 %
-
Woensdag17° / 1°10 %











