'NAM vergoedt schade lage WOZ-waarde'
De schadevergoedingsregeling van minister Henk Kamp (EZ) voor de waardedaling van Groningse huizen is te beperkt, vindt Vereniging Eigen Huis.
OZB-tarief
Er is niet alleen schade op het moment dat huiseigenaren bij verkoop een lagere prijs krijgen voor hun woning, maar ook omdat de WOZ-waarde extra daalt door aardbevingen.
Bij een lagere WOZ-waarde krijgt een gemeente minder inkomsten uit de onroerendezaakbelasting (OZB), geeft Eigen Huis aan.
De belangenbehartiger verwerpt de suggestie van de bewindsman het probleem op te lossen door het OZB-tarief te verhogen, omdat daardoor de huiseigenaar de rekening krijgt.
Het is de NAM die de gemeenten dit verlies aan inkomsten moet vergoeden, stelt de vereniging.
Bestuursrechter
Met een gang naar de bestuursrechter wil Eigen Huis aantonen dat er sprake is van extra waardedalingen in het aardbevingsgebied. De vereniging adviseert Groningse huiseigenaren om bezwaar te maken tegen hun WOZ-beschikking.
Met een selectie van deze bezwaren gaat de vereniging proefprocessen voeren. De uitkomsten hiervan worden gebruikt om ook de WOZ-waarde voor de overige bezwaarmakers aan te vechten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Toro Proline H800 (HAE) #783514
Gebruikt, € 13.500
-

Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6155R trekker (LIE) #64633
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5085M (BRU) #696925
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zaterdag21° / 15°5 %
-
Zondag20° / 13°5 %
-
Maandag22° / 12°0 %













