NVWA: nauwelijks risico 'asbestbrood'
Het eten van brood met asbestdeeltjes vormt niet of nauwelijks een risico voor de volksgezondheid, meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
De NVWA baseert zich daarbij op onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne (RIVM) en de Wereld Gezondheidsorganisatie (WHO).
De autoriteit reageert daarmee op de Zemba-uitzending vanavond. Daarin wordt aandacht aan asbest in brood van bakkersbedrijf Bakkersland.
Melding milieudienst
De autoriteit nam juli vorig jaar naar aanleiding van een melding van de milieudienst Haarlemmermeer over een incident bij een bakker contact op met Bakkersland.
Het bedrijf gaf volgens de NVWA aan dat al het brood dat in de ovens was gebakken uit voorzorg was teruggehaald uit de distributiecentra.
Omdat Bakkersland destijds al het brood terughaalde, is het volgens de dienst niet aannemelijk dat consumenten brood met asbest hebben gegeten.
Informeren
Omdat het hier ging om een voorzorgsmaatregel en al het brood is teruggehaald, was het bedrijf niet verplicht consumenten hierover te informeren, verklaart de NVWA.
De dienst voerde vandaag wel een extra inspectie uit bij Bakkersland.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (EMA) #692272
Gebruikt, € 5.313
-
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X590 (HIL) #692209
Gebruikt, € 10.694
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (HIL) #692562
Gebruikt, € 6.966
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 12°10 %
-
Zondag21° / 13°60 %
-
Maandag21° / 12°10 %