Suikeropbrengst boven 13 ton
Op basis van de opbrengstontwikkeling bij uitgeleverde telers zal de gemiddelde suikeropbrengst dit seizoen de 13 ton per hectare passeren. Dat verwacht Suiker Unie.

De opbrengstverwachting blijft zich positief ontwikkelen. Het relatief groeizame weer zonder een echte koude periode zijn een belangrijke aanleiding.
Daarnaast draagt voor een grote groep bietentelers het noodgedwongen uitstel van het rooien bij aan het benutten van de groei in november. Het suikergehalte zal waarschijnlijk uitkomen op 16,8 procent.
Droog weer nodig
Nog 10 procent van de bieten zit nog in de grond. Op de noordelijke zand-, dal- en veengronden zijn boeren met nog 5 à 6 procent het verst.
In West-Brabant, Noord- en Zuid-Holland en de Noordoostpolder moet nog 15 procent worden gerooid. Aanhoudend droog weer is nodig om uiteindelijk alle bieten te kunnen oogsten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 716 S4 Power Plus
2018, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6R 175 (LH) #693684
Gebruikt, P.O.A.
-
Strautmann Vitesse 160E opraapwagen
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zondag28° / 17°0 %
-
Maandag30° / 16°0 %
-
Dinsdag35° / 17°0 %