Pluimveehouders bieden Wajongers werk
Boeren gaan werkzoekenden met een Wajong-uitkering aan het werk helpen. Als eerste deelsector hebben pluimveebedrijven toegezegd om tien Wajongers te plaatsen.
Om dat te bereiken, zetten vandaag voorzitter Bert Visser van Sociale Zaken Pluimvee Industrie en directeur André Timmermans van UWV WERKbedrijf hun handtekening onder een convenant.
De agrarische sector verwacht de komende jaren veel vraag naar arbeidskrachten als gevolg van de vergrijzing. Daarnaast neemt het aantal leerlingen in het agrarisch onderwijs sterk af.
Concrete stappen
In samenwerking met land- en tuinbouworganisaties, kenniscentrum Aequor en de AOC raad onderzoekt UWV daarom hoe partijen samen meer Wajongers aan het werk kunnen helpen in de sector. Doel is om hier in 2014 concrete stappen in te zetten.
Verschillende pluimveebedrijven hebben al Wajongers in dienst en veel andere bedrijven toonden volgens het UWV interesse.
Pluimveebedrijf
Wanneer een pluimveebedrijf een plek aanbiedt voor een Wajonger, zorgt het regionale werkgeversservicepunt van UWV binnen twee weken voor de werving en selectie van een geschikte kandidaat.
Specifieke informatie voor ondernemers in de land- en tuinbouw is te vinden op de kennisbank arbeid.
Brochure
LTO brengt eind dit jaar, in samenwerking met het UWV, ook een brochure uit met ondernemersverhalen en praktische tips over het in dienst nemen van een Wajonger.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T4.85
2016, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (HA) #692764
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6140R (HG) #64846
Gebruikt, € 64.500
-
Stiga Estate 798 E
2022, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag23° / 10°10 %
-
Woensdag21° / 9°10 %
-
Donderdag20° / 9°10 %