Appels met stropdassen en vorstneuzen
Specialist Kwaliteitszaken van het Kwaliteits-Controle-Bureau, Fred Jacobs, verwacht komend seizoen problemen met stropdassen en vorstneuzen bij de appel.
Jacobs leidde donderdagmiddag de bijeenkomst over de kwaliteitsnormen van appel en peer bij Fruitmasters Geldermalsen. 'Bij appels is ook de butsgevoeligheid een probleem', aldus Jacobs.
Slecht in zak
Jacobs had vooraf een klein onderzoek gedaan naar de kwaliteit van appel verpakt in zak. Hij was geschrokken van het resultaat. Twee derde tot de helft bleek niet meer in de beoogde Klasse I te vallen. In een geval viel zelfs 25 procent van de appels niet meer in te delen.
Bij de peren verwacht Jacobs het komende seizoen vooral problemen met ruwheid en een lichte toename van zwartvruchtrot.
Klokhuisbruin
Jacobs zei gisteren tevreden te zijn over het seizoen 2012-2013. 'Een relatief goed seizoen bij appelen en peren.
Bij appelen waren er wel wat problemen met klokhuisbruin. Er kwamen regelmatig klachten van consumenten en handelshuizen.' Het probleem is volgens hem echter ongrijpbaar.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
781
Gebruikt, € 4.000
-
Pöttinger HIT 16.18T (WOL) #29329
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 6125M (BIE) #58216
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (ETT) #692326
Gebruikt, € 5.313
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag17° / 12°80 %
-
Donderdag22° / 14°20 %
-
Vrijdag25° / 13°25 %