Appels met stropdassen en vorstneuzen
Specialist Kwaliteitszaken van het Kwaliteits-Controle-Bureau, Fred Jacobs, verwacht komend seizoen problemen met stropdassen en vorstneuzen bij de appel.
Jacobs leidde donderdagmiddag de bijeenkomst over de kwaliteitsnormen van appel en peer bij Fruitmasters Geldermalsen. 'Bij appels is ook de butsgevoeligheid een probleem', aldus Jacobs.
Slecht in zak
Jacobs had vooraf een klein onderzoek gedaan naar de kwaliteit van appel verpakt in zak. Hij was geschrokken van het resultaat. Twee derde tot de helft bleek niet meer in de beoogde Klasse I te vallen. In een geval viel zelfs 25 procent van de appels niet meer in te delen.
Bij de peren verwacht Jacobs het komende seizoen vooral problemen met ruwheid en een lichte toename van zwartvruchtrot.
Klokhuisbruin
Jacobs zei gisteren tevreden te zijn over het seizoen 2012-2013. 'Een relatief goed seizoen bij appelen en peren.
Bij appelen waren er wel wat problemen met klokhuisbruin. Er kwamen regelmatig klachten van consumenten en handelshuizen.' Het probleem is volgens hem echter ongrijpbaar.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-
HUSQVARNA R200IX ACCU RIDER (LIE) #60841
Gebruikt, € 6.920
-
Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 308LS Econ
1995, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag20° / 12°30 %
-
Zondag21° / 9°0 %
-
Maandag22° / 8°0 %