Kringlooplandbouw Midden-Delfland slaat aan
Kringloopboeren in Midden-Delfland benutten hun bodem steeds beter en gebruiken daardoor minder krachtvoer en kunstmest. Dat blijkt uit de eerste resultaten van het studieprogramma Kringloopboeren Midden-Delfland.
Deze resultaten zijn goed voor de waterkwaliteit, de biodiversiteit in de bodem, het landschap en de boer, meldt gemeente Midden-Delfland. Het programma kringloopboeren Midden-Delfland is in 2010 gestart.
Sindsdien is door de deelnemende bedrijven steeds minder krachtvoer en kunstmest aangevoerd bij gelijkblijvende melkproductie. Het gemiddelde bedrijfsoverschot stikstof en fosfaat is gedaald en ligt ver onder de wettelijke normen.
Minder geld
Deze resultaten zijn goed voor de boer, want hij geeft minder geld uit aan de aankoop van kunstmest en krachtvoer. Maar deze werkwijze is ook veel beter voor het behoud van een vitaal platteland.
Minder gebruik van krachtvoer en kunstmest betekent een betere waterkwaliteit en een gezondere bodem.
Nieuw leerseizoen
Het nieuwe leerseizoen start september dit jaar. De deelnemers gaan nog meer experimenten uitvoeren en op die manier onderzoeken hoe zij, zowel ecologisch als economisch, nog duurzamer kunnen boeren in Midden-Delfland. Ook zoeken zij naar meerwaarde voor de omgeving.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
-

JOHN DEERE X370 ZITMAAIER INCL 48A MAAIDEK (HIL) #692964
Gebruikt, € 8.215
-

Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
-

Valtra voorlader consoles
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°25 %
-
Dinsdag15° / 3°10 %
-
Woensdag17° / 1°10 %












