Kwart geiten gevaccineerd
Van de geitenhouders had 24 procent per 1 juli de verplichte vaccinatie tegen Q-koorts verricht en gemeld. Dat schrijft staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ) in een brief aan de Tweede Kamer.
Per 1 augustus moeten alle geiten- en melkschapenhouders hun dieren hebben gevaccineerd. Volgens Dijksma kan er in een maand nog veel gebeuren.
'In 2012 had 20 procent van alle melkproducerende geiten- en schapenbedrijven op 1 juli de Q-koortsvaccinatie geregistreerd. Op 1 augustus 2012 was dat 82 procent.'
Melden
Ook kan het zijn dat veehouders wel hebben gevaccineerd, maar dat nog niet hebben gemeld. Daarnaast houden veel boeren vast aan een vaccinatie-interval van twaalf maanden, zegt Dijksma. 'Ook vorig jaar zijn veel dieren gevaccineerd in juli.'
De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit, LTO en de Nederlandse Geitenzuivel Organisatie hebben de veehouders opgeroepen om tijdig aan de vaccinatieplicht Q-koorts te voldoen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-

Fendt 409 Vario
2006, P.O.A.
-

Kverneland EG 100-300 (MAA) #690745
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T7.220 AutoCommand
2016, P.O.A.
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Maandag22° / 12°10 %
-
Dinsdag24° / 15°20 %
-
Woensdag18° / 12°80 %











