Subsidie voor afdekken buitenuitlopen
Er komt een subsidieregeling voor afdekken van buitenuitlopen van pluimvee. Staatssecretaris Dijksma van Economische Zaken maakte dat vandaag bekend.

De subsidie bedraagt 35% van de subsidiabele kosten met een maximum van 100.000 euro. Voor de regeling is 1 miljoen euro beschikbaar. De regeling moet biologische - en vrije uitloop houders stimuleren hun uitloop geheel of gedeeltelijk met netten te overspannen.
Dijksma wil op die manier het risico op uitbraken van laag pathogeen aviaire influenza H5 en H7, de milde variant van vogelgriep, verminderen.
Een vierkante meter
Per aanwezig dier dient ten minste één vierkante meter buitenuitloop met netten te zijn afgedekt met een maaswijdte van maximaal 10 bij 10 centimeter. De netten worden aangebracht langs de zijden van de stal die grenzen aan de buitenuitloop.
Vanaf de stal wordt dan een strook van 100 tot 125 meter met netten afgedekt. In deze strook houden de meeste dieren zich op.
Voor het behoud van de handelsstatus van de vrije uitloop en biologische eieren is het van belang dat de dieren overdag de beschikking kunnen hebben over de gehele buitenuitloop door het bieden van uitloopopeningen in de met netten afgedekte buitenuitloop tot de rest van de buitenuitloop.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF 6000
1989, P.O.A.
-
Iseki SXG15H
2009, P.O.A.
-
Kuhn GF8501 schudder
2006, P.O.A.
-
Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zaterdag21° / 15°15 %
-
Zondag19° / 14°95 %
-
Maandag19° / 13°85 %