Delfland: waterkwaliteit verbetert langzaam
De waterkwaliteit in het gebied van het Hoogheemraadschap van Delfland is nog niet goed, maar verbetert langzaam. Dit beeld van de afgelopen jaren wordt bevestigd in de Waterkwaliteitsrapportage 2012.
Alleen door samen met gemeenten en de glastuinbouwsector te blijven werken, kan de waterkwaliteit worden verbeterd. De slechtere waterkwaliteit in het gebied van Delfland komt door meststoffen (stikstof en fosfaat) en gewasbeschermingsmiddelen.
De rapportage toont volgens het waterschap dat het nodig is om de weg die Delfland is ingeslagen met volle inzet door te zetten.
Emissies
Delfland zette verleden jaar met project 'Juist (nu) aansluiten' met gemeenten en de glastuinbouwsector een belangrijke stap om emissies van meststoffen en bestrijdingsmiddelen te reduceren.
Van de glastuinbouwbedrijven was eind 2012 90 procent van de glastuinbouwbedrijven aangesloten op de riolering of in procedure.
Resultaat inspanningen
Het resultaat van alle inspanningen is volgens Delfland niet meteen zichtbaar. Het schap verwacht dat in de komende jaren geleidelijke verbetering van de waterkwaliteit zichtbaar wordt.
• Klik voor Waterkwaliteitsrapportage op bijgesloten pdf
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T5.95 DualCommand
2012, P.O.A.
-
Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
-
Jako W600H weidesleep 6mtr.
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland TN75S
2001, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zaterdag21° / 15°15 %
-
Zondag19° / 14°95 %
-
Maandag19° / 13°85 %