Waterlasten voortaan rechtvaardiger
Waterschappen krijgen de wettelijke mogelijkheid om te hoge lasten voor boeren en tuinders in te perken. De Tweede Kamer heeft dat vanmorgen besloten.
Het parlement nam een amendement aan van SGP en ChristenUnie dat een oplossing biedt voor de scheve verhoudingen in de waterschapslasten. Doordat landbouwgrond in dezelfde categorie is ingedeeld als infrastructuur, betalen boeren en tuinders in sommige gebieden nu een onevenredig hoge waterschapsheffing.
Vooral in Midden-Delfland is het probleem urgent. Voor 2012 is een tijdelijke oplossing gevonden, maar volgend jaar zouden de boeren en tuinders er weer fors meer moeten betalen.
Opslag wegen
De oplossing van SGP en CU biedt waterschappen de mogelijkheid om eigenaren van wegen zwaarder te belasten. In de Waterschapswet wordt vastgelegd dat de maximale opslag voor wegen voortaan met 400% mag worden verhoogd.
Dat biedt waterschappen ruimte om de al te hoge tarieven voor boeren en tuinders te verlagen, aldus de initiatiefnemers Elbert Dijkgraaf (SGP) en Cynthia Ortega Martijn (CU). Een Kamermeerderheid stemde op de laatste dag voor het zomerreces in met hun voorstel.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (LH) #433240
Gebruikt, € 3.289
-
Vicon DMP2401 TC achtermaaier + kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon Schudder Fanex 1564 schudder (LH) #25969
Gebruikt, € 33.000
-
John Deere Tractor 6120M (MG) #692292
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %