Plant kan concurrenten voelen
Planten kunnen elkaar waarnemen door elkaars bladeren aan te raken. Dan weten ze of ze moeten gaan groeien om de wedstrijd om voldoende licht te kunnen winnen.
Dat blijkt uit onderzoek van Wouter Kegge en NWO Veni-laureaat Ronald Pierik van de Universiteit Utrecht. Tot nu toe werd gedacht dat planten elkaar alleen kunnen waarnemen via reflectie van licht op de bladeren.
Door elkaar aan te raken kunnen de planten elkaar eerder in het groeiproces waarnemen. Ook blijken dicht bij elkaar staande planten als ze concurreren om licht minder geurstoffen uit te stoten, wat invloed kan hebben op aanvallen van rupsen.
Groeireactie
De aanraking leidt vervolgens tot een groeireactie die ervoor zorgt dat de plant in dichte vegetatie meer zonlicht op kan vangen.
Deze reactie van de plant ontstaat ook wanneer een plant een kleurloos, transparant object aanraakt, dus zonder een verandering van de lichtsamenstelling.
Opwaartse bladbeweging
De onderzoekers namen waar dat de opwaartse bladbeweging die volgt op de aanraking de lichtsamenstelling doet veranderen, waarna de verdere detectie van buurplanten via de bekende fytochroomroute verloopt.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

KUHN GF 13002 SCHUDDER
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 trekker (ZUI) #781254
Gebruikt, € 146.950
-

John Deere 6150R trekker (WOL) #58219
Gebruikt, P.O.A.
-

Toro Proline H800 (HAE) #783514
Gebruikt, € 13.500
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %











