Onduidelijkheid inzet CO2 voor ganzen
Het is nog niet duidelijk wanneer CO2 kan worden ingezet om de populatie zomerganzen in Nederland te verminderen.
Het ministerie van Infrastructuur en Milieu heeft in 2012 een vrijstelling verleend voor het gebruik van CO2 ter bestrijding van vogels (ganzen) rondom Schiphol.
Om CO2 op grotere schaal in te zetten is een officiële toelating nodig. Nederland heeft in Brussel een aanvraag gedaan om CO2 te gebruiken om ganzen te vergassen.
Doden vogels
Er is een dossier ingediend bij het Ctgb voor het opnemen van de werkzame stof CO2 op bijlage I van de biociderichtlijn 98/8/EG, zodat CO2 ingezet kan worden voor het doden van vogels.
Het Ctgb heeft de eerste fase van de beoordeling van dit dossier afgerond, er kunnen daarom nu aanvragen ingediend worden voor voorlopige toelating van CO2 voor specifieke toepassingen.
Gewasbescherming
Overigens is het Ctgb niet bezig een dossier te vormen op basis waarvan CO2 later ingezet kan worden om ganzen breed te bestrijden. 'Daar is geen sprake van,' zegt een woordvoerder. 'Als ganzen bestreden worden om grasland of akkerland te beschermen, is het geen biocide, maar een gewasbeschermingsmiddel.'
Flinke bijdrage
Volgens afspraken binnen de Ganzen 7 zou de inzet van CO2 een flinke bijdrage moeten leveren aan het verminderen van het aantal overzomerende ganzen in Nederland.
Plan is de ganzen in juni, tijdens de ruiperiode, te vangen en te vergassen. Het is onduidelijk of het middel al dit jaar kan worden ingezet.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-

Fella TLKC 3160 achtermaaier
2015, € 11.750
-

Kverneland LD85-300/5
2002, P.O.A.
-

Fendt Farmer 309C trekker (REU) #782668
Gebruikt, € 31.500
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Woensdag17° / 12°70 %
-
Donderdag17° / 11°60 %
-
Vrijdag18° / 12°45 %












