LTO: Groningen mist visie bouwblokbeleid
Het bouwblokbeleid in provincie Groningen is volkomen ondoorzichtig en onuitvoerbaar. Dat vindt LTO Noord Groningen.

De organisatie licht haar bezwaar dinsdag toe tijdens de hoorzitting van Provinciale Staten Groningen over de ontwikkeling van de agrarische bedrijven.
Een meerderheid van de Staten is voor begrenzing van de bouwblokken tot 2 hectare. Alleen voor een beperkt aantal gebieden zal de provincie een ontheffing geven tot 3 hectare, verwacht LTO Noord.
groter bouwblok
LTO Noord gaat er vanuit dat ongeveer 150 melkveehouders de komende jaren een groter bouwblok nodig hebben dan 2 hectare.
'Slechts een beperkt aantal ondernemers kan deze uitbreiding realiseren, omdat ze in het goede gebied zijn gelegen. De provincie komt met een andere kaart, dan waar de gemeenten hun bestemmingsplannen op hebben gebaseerd.'
Visie mist
Een visie op de ontwikkeling van de land- en tuinbouw in Groningen mist, concludeert LTO Noord. 'De provinciale politiek lijkt te worden geregeerd bij amendementen', schrijft zij in een brief aan haar leden-melkveehouders.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (KOU) #31282
Gebruikt, € 6.966
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X950R (SOM) #694589
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120M (LIE) #63476
Gebruikt, P.O.A.
-
POTTINGER HIT 910 AZ
2010, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Maandag19° / 12°85 %
-
Dinsdag19° / 11°80 %
-
Woensdag22° / 12°0 %