LTO/NOP: 'Nieuwe kip goed antwoord'
Pluimveehouders verenigd in LTO/NOP vinden de nieuwe dier- en milieuvriendelijkere kip, die vanaf 2015 de gangbare kip in het supermarktschap vervangt, een goed antwoord op de vraag uit de samenleving.

‘Prima dat we dit in de keten aanpakken en niet via wetgeving krijgen opgelegd’, reageert voorzitter Eric Hubers van de pluimveevakgroep.
Dat er een eerlijk verdienmodel aan het plaatje vast hangt, is volgens Hubers essentieel. ‘Wensen vanuit de samenleving is één, realisme en haalbaarheid is twee. Bij een eerlijk product hoort ook een eerlijke prijs voor de producent’, stelt hij vast.
Hij zegt er scherp op te zijn bij de verdere uitwerking van dit concept.
Buitenland
Hubers hoopt dat ook andere landen hogere eisen gaan stellen aan dier- en milieuvriendelijkheid van kip, zodat de sector nog meer slagen kan maken.
Nu blijft driekwart van de productie gangbaar, omdat de Nederlandse markt veel kip exporteert. Het buitenland stelt nauwelijks eisen aan dierenwelzijn, waardoor goedkope en efficiënte productie nodig is.
Voorsprong
‘Het zou mooi zijn als de Nederlandse supermarkten de toon zetten en andere landen ook geleidelijk volgen. Dat zet de Nederlandse pluimveehouders op voorsprong, net als destijds met scharreleieren’, meent Hubers.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lemken Cultivator (geen schijveneg) Karat 10 (ZND) #75861
Gebruikt, € 14.959
-
Fendt 724 S4 Profi Plus
2018, P.O.A.
-
Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X380 (ZOB) #692959
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %