China biedt kansen voor varkenshouderij
Er is in China grote behoefte aan investeringen in de gehele varkensketen. Voor de Nederlandse varkenshouderij liggen hier volop kansen.
Dat stellen onderzoekers van het Landbouw Economisch Instituut (LEI) van Wageningen UR.
Investeringen zijn onder meer nodig door het toenemende gemiddelde inkomen van de Chinese consument, meer aandacht voor voedselveiligheid en een enorme productiviteitsachterstand.
Nederland kan volgens LEI bijdragen aan een duurzamer varkensvleesproductiesysteem door export van producten en door investeringen.
Uitdagingen
De grootste uitdagingen in de ontwikkeling van de varkenshouderij in China zijn ziektebeheersing, productie-efficiëntie en voerefficiëntie.
Om hieraan tegemoet te komen is het - naast technieken voor bijvoorbeeld huisvesting, fokkerij en voer - ook belangrijk bewustwording te bevorderen en hulpmiddelen voor managementondersteuning te bieden, stellen de onderzoekers.
Concept ontwikkelen
LEI adviseert het Nederlandse bedrijfsleven om een concept te ontwikkelen voor kwaliteitsvlees dat onder merknaam verkocht kan worden aan de midden- en hogere klasse, stedelijke Chinese consumenten.
De topsector Agri&Food ontwikkelt dit businessconcept, samen met geïnteresseerde bedrijven, verder.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 718 Gen6 Profi Setting 2
2021, P.O.A.
-

Holaras Jumbo HK kuilverdeler
2024, P.O.A.
-

Gewichtblok 900 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Servo 4000P wentelploeg (HIL) #779280
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Donderdag9° / 6°60 %
-
Vrijdag10° / 1°20 %
-
Zaterdag15° / 8°10 %














