Boek over nieuwe inwoners NOP in 1953
Waterschap Zuiderzeeland heeft gisteren in Emmeloord het boek 'Tranen op het land, Zeeuwen en Brabanders in de Noordoostpolder na de watersnoodramp' gepresenteerd.
Het boek bevat verhalen en foto's van overlevenden van de ramp in 1953, die naar de Noordoostpolder (NOP) zijn gekomen.
Veel inwoners van Zeeland en West-Brabant moesten destijds ergens anders in Nederland opnieuw beginnen, waaronder in de Noordoostpolder. Een aantal van deze mensen spreekt zestig jaar later over hun ervaringen in het boek van Erik Driessen.
Waterbeheer
'Het is goed dat deze verhalen bewaard blijven omdat ze een belangrijk onderdeel zijn van de geschiedenis van de Noordoostpolder en tegelijkertijd duidelijk maken dat goed waterbeheer essentieel is in een land dat grotendeels onder de zeespiegel ligt', stelt de schrijver.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 7R290 Auto Power
2024, € 240.000
-

Lely Splendimo 280FC
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Fanex 904 schudder (BRU) #778456
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH MAXXUM 115
2014, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Zaterdag19° / 12°30 %
-
Zondag20° / 11°5 %
-
Maandag22° / 10°0 %










